Feyereisl řekl, že vše je legální: „O obcházení není ani řeči. Péče v porodnictví se liší od péče v jiných oblastech, takže je to devět měsíců peče před porodem, samotný porod, kdy musí být lékař připraven po tři týdny, během nichž může k porodu dojít, a poporodní péče.“

Leoš Heger na to reagoval slovy: „Já musím říci, že pan ředitel Feyereisl si dělá trochu legraci z ministerstva, ale já ho uznávám jako odborníka. Naznačil, co může čekat pacient, když půjde do ÚPMD. Já mám úctu k ÚPMD, to je to svým způsobe výzkumný, ústav.“ Nemíní ale proti tomu zasahovat.

Heger dodal, že je to dáno také tím, že je nedostatek porodníků. Uvedl, že v době, kdy končil studium, bylo porodnictví nejžádanější obor: „Je to velmi zajímavá medicína, výsledek vidíte takřka okamžitě.“ Během doby však zájem o obor upadl a porodnice jsou proto přeplněné a čeká se v nich.

Feyereisl ale zdůraznil: „Celá tato záležitost se nedotkne kvality poskytované péče. Kvalita nebude dotčena.“ Zdůraznil, že lékaři jsou zastupitelní, a dostane se jí stejně kvalitní náhrady. Doplnil, že nepůjde jen o „přilepšení lékařům, pomůže to i ústavu“. Feyereisl dodal, že přístup výběru se nebude týkat onkogynekologie.

V programu padl i příklad z oblasti stomatologie, kde se zavedli celkem vysoké poplatky a lidé přestali zubaře uplácet.