Silné mrazy už začnou v noci z pátka na sobotu, kdy se očekává -7 až -11, ojediněle na sněhové pokrývce a při vyjasnění až -15 st. V pátek denní teploty pak budou v rozmezí od -2 do 2 st. Můžeme očekávat polojasné až jasné počasí, protože k nám bude proudit studený vzduch od severu až severovýchodu, který přinese tlaková výše.

"Také v sobotu bude polojasno až jasno, ojediněle sněhové přeháňky, od jihozápadu ale očekáváme větší sněžení. Noční teploty poklesnou na -8 až -12, ojediněle na -16 st. Celsia. Bude to nejchladnější noc v tomto týdnu," řekl meteorolog. Celodenní mráz by mohl být i v sobotu, v místech s větší oblačností ale denní teploty vystoupí až na 3 st.

Mrazivé počasí i příští týden

Chladné počasí bude pokračovat i v neděli. Protože však tlaková výše už ustoupí, zmírní se mrazy a v noci bude jen -2 až -6, na severovýchodě republiky pak -10 st. Odpolední teploty -1 až 3 st.

Postupné oteplování se očekává v pondělí, ale nebude nijak výrazné. Proto teplé zimní bundy budeme potřebovat celý příští týden. V pondělí v noci bude -1 až -5, přes den -1 až 3 st. a očekává se oblačné až zatažené počasí s občasným sněžením.

Od úterka do pátku příští týden by ráz počasí měl zůstat stejný jako v pondělí s tím, že denní teploty budou -2 až 3 st., v závěru týdne až 7, noční ale stále budou pod bodem mrazu, -1 až -6, ojediněle -10 st.