Odsouzený poslanec celý den nezvedal telefon ani nereagoval na SMS zprávy. Teprve po poledni na informaci Práva zareagoval prostřednictvím svého facebookového profilu. „Dnes jsem si ráno v novinách přečetl, že nepřebírám pravomocný rozsudek za nabídku bezúročné půjčky, která měla údajně sloužit k tomu, aby si poslanci nezvedli poslanecké náhrady,“ napsal Bárta.

„Na poštu jsem minulý týden chodil opakovaně s tím, že tam rozsudek nebyl,“ upřesnil dále poslanec, který byl v dubnu nepravomocně odsouzen za uplácení k 18 měsícům vězení s podmíněným odkladem na 2,5 roku.

Bárta si dosud nepřevzal rozsudek, zřejmě mu ho doručí policisté

Podle Bárty bylo ale po poradě jeho právního zástupce se soudcem vše napraveno. „Rozsudek jsem z pošty vyzvedl,“ uvedl Bárta. Zároveň vyvrátil, že by jeho cílem bylo vytvářet jakékoliv obstrukce v řízení, jelikož by nic neřešily.

 

FOTO: facebook.com

Soudce mu dal třetí šanci

Soudce Jan Šott přitom ještě předtím Bártovi pohrozil, že pokud rozsudek nepřevezme, doručí mu jej policie. "Vzhledem k tomu, že mu ho posíláme už potřetí, tak pokud by to nepřevzal tentokrát, museli bychom to posílat přes policii,“ řekl Právu v pondělí Šott.

Za to, že Bártovi nejde o obstrukce, se prý minulý týden zaručil jeho obhájce Oldřich Chudoba. Ve středu prý Bártův obhájce požádal, aby Šott poslal rozsudek znovu. Po této omluvě se údajně rozhodl pro poslední pokus o doručení bez policejní asistence.

"Objevily se technické problémy, rozhodně to není tak, že by se vyhýbal předání. Možná už materiál má," řekl Právu Chudoba v pondělí.