Ke slovu ho však demonstranti vůbec nepustili. Ve chvíli, kdy mezi ně skutečně vyšel, ozval se silný křik a pískot.

„Přišli před ministerstvo a chtěli se mnou mluvit. Já se nebráním žádné diskusi, tedy jsem vyšel mezi tu stovku, nebo dvě, ven. V té chvíli jsem se necítil ohrožen. Tam jsem ale zjistil, že se mnou nechtějí mluvit, že chtějí řvát a plivat. Což nebylo až takové překvapení, protože zbabělec se schovává za sílu davu, ale strašně se bojí argumentů těch druhých,“ popsal Právu svou zkušenost ministr. Jak prozradil, utržil i pár ran.

„Pokud si do mě praštili, tak zásadně zezadu,“ řekl s tím, že nešlo ani tak o silné rány, spíše by to nazval šťouchanci. Zasáhlo ho i pár plivanců.

„Z toho dneška je pro mě důležité to, zbabělec nechce slyšet argumenty, a pokud zaútočí, tak jen zezadu. To vše se dnes stalo a z toho je jediný možný závěr, který mě netěší, že pánové Zavadil a Středula přivedli před ministerstvo financí jen bandu zbabělců. Nikoho jiného, pravděpodobně proto, že nikdo slušný s nimi není ochoten jít. Tam nebyl jeden statečný slušný chlap, který bych byl ochoten diskutovat. Takhle si naši odboráři představují tripartitní jednání,“ komentoval Kalousek.