Paroubek Němcovou například vyzval, aby prozradila, kdo jí radil v tom, aby souhlasila s tím, že má být Rath zadržen. Podle předsedy LEV-21 tak rozhodla v jediné minutě.

Němcová v České televizi uvedla, že za tak krátkou chvíli to rozhodně nebylo, že se rozhodovala na základě dokumentů, které měl k dispozici mandátový a imunitní výbor. Její rozhodnutí bylo následně posuzováno poslanci, kteří by ji v případě, kdyby měli pochybnosti, nepodpořili.

ČTĚTE TAKÉ:
Sněmovna vydala Ratha k trestnímu stíhání
VIDEO: Ve vazbě jsme mučeni a chtějí nás zlomit, tvrdí Rath
ON-LINE: Proti vydání Ratha byli Ploc a Škárka
VIDEO: Teď už jen chybí, aby Rath spáchal ve vězení sebevraždu, řekl Huml

Jiří Paroubek předsedkyni Sněmovny rovněž vyzval, aby před poslance osobně předstoupila. Ta uvedla, že tak neučinila právě proto, že ji k tomu vyzval Paroubek.

„Jiří Paroubek by měl nejprve vysvětlovat, s kým se on radil, aby například nedošlo ke střelbě na křtu jeho knihy, aby se tam pan Ďuričko nestřílel s ostatními. Myslím, že kdyby si on vyjasnil tyhle otázky, pak se teprve může ptát těch druhých. Já tady rozhodně nejsem na to, abych na povel pana Paroubka vystupovala,“ reagovala podrážděně Němcová, když připomněla kauzu hoteliéra Bohumíra Ďurička, který v říjnu 2008 zastřelil Václava Kočku mladšího po autogramiádě Paroubkovy knihy.