Velmi nebezpečné požáry už vypukly - například u Bzence na Hodonínsku dokončují hasiči likvidaci jednoho z největších lesních požárů v historii. Živel je již pod kontrolou, ale vzhledem k silnému větru hasiči stále počítají s tím, že se v lese znovu rozhoří menší ohniska.

Na Hodonínsku pomáhaly s hašením dva vrtulníky, které před 18:00 z místa odlétly. "Zhruba 200 hasičů na místě chodí, hledá a hasí ohniska, místo proléváme vodou," popsal zásah mluvčí hasičů. Na místě se zatím vystřídalo 117 jednotek, tedy asi 500 hasičů. V sobotu přijely další posily z Moravskoslezského, Středočeského a Královéhradeckého kraje. Na pomoc dorazilo také 30 slovenských hasičů z Trnavy se sedmi velkokapacitními cisternami.

V neděli má být na většině území polojasno, jen výjimečně přijdou přeháňky. Odpoledne bude přímo lákat k výletu - příjemné teploty se budou pohybovat kolem 19 - 23 °C a povane slabý vítr.

Červen začne chladně

Další víkend možná budeme omuset obléci bundy.  FOTO: EPA/Martin Schutt, ČTK

V pondělí bude také jasno až polojasno, odpoledne se ale očekává oblačno, místy přeháňky. Teploty budou pořád mírně přes dvacet stupňů Celsia. V úterý má být skoro jasno až polojasno, večer oblačno. Odpoledne vystoupí teploty až na 26 °C. Ve středu se mírně ochladí na cca 21 °C odpoledne a ve čtvrtek by se měla obloha více zatáhnout a pršet už bude častěji.

Příští víkend by mohl být chladný, odpoledne by se teploty podle předpovědi měly držet jen kolem 14 °C.