Stará dáma přitom ani nedoufala, že by se našel někdo ochotný pomoci, spíš věřila, že její příběh může být jakýmsi varováním. Když se proto dozvěděla o reakci čtenářů, vstoupily jí slzy do očí.

„Jsem velmi dojatá a překvapená. Všem ochotným lidem bych byla za pomoc moc vděčná, ale bohužel v tuhle chvíli nevím, jak bych se jim odvděčila,“ vzkázala ochotným čtenářům zaskočená stařenka. Přestože původně vypůjčenou částku její splátky už několikrát přesáhly, stále ji tíží exekuce ve výši několika desítek tisíc korun.

„Je to takové nespravedlivé, ale nikoho nezajímalo, že nebudu mít na živobytí,“ řekla Právu žena, která celý život poctivě pracovala. Stále doufá, že se zastání proti exekuci domůže u odvolacího brněnského Krajského soudu.

Prvoinstanční soud přitom její žádost smetl ze stolu. Podle terénní pracovnice, která se stařenkou přichází do kontaktu, by jí nejvíce pomohlo zajištění pravidelného stravování rozvozem jídla.

Jen o chlebu a vodě

Stařence totiž nyní nezbývá na víc než na chleba a vodu. Zajištění jídla na rok přijde na 27 tisíc ročně, což je pro seniorku nedosažitelná částka. Musí vyřešit i třítisícový nedoplatek za plyn, dvoutisícovou platbu za vodu, poplatek za komunální odpad, musí doplatit za léky na srdce i nové brýle.

„Jakákoli pomoc paní výrazně pomůže, protože aktuálně nemůže uhradit nic z toho,“ konstatovala terénní pracovnice. Redakce Práva se snaží najít způsob, jak umožnit prostřednictvím registrované charity přesměrovat nabízené příspěvky čtenářů ke staré paní, která nemá žádné bankovní konto.