Rodina ani nikdo jiný však podle Šejnosta například dosud neví, zda je poslanec na cele sám, či ji sdílí s některým spoluvězněm.

Rathův denní režim je prý běžný; každý den má nárok na jednu vycházku, na ní ovšem nepřijde do styku s vězni, kteří jsou ve věznici například kvůli drogovým deliktům. Vězni jsou během vycházek rozděleni do skupin podle druhu jejich provinění.

"David Rath využívá služeb sociální pracovnice a přihlásil se na volnočasové aktivity," uvedl Šejnost. Podle něj Rath projevil zájem především o sport, ve věznici si může zahrát například stolní tenis.

Většinu Rathova času ve věznici ale zabírá podle Šejnosta četba. "Manželka mu poslala 10 jeho oblíbených knih," řekl. Kromě nich má dostat od manželky Evy také rádio, karty a kostky. Velkou část času tráví také psaním různých textů, například politických prohlášení.

Rath byl do vazby převezen minulý týden ve středu. Soudce tak rozhodl proto, aby z jeho strany nedošlo k ovlivňování svědků. Rath byl obviněn z přijetí úplatku, který měl souviset se zneužitím evropských peněz na rekonstrukci zámku v Buštěhradě.

Více o případu Rath
Rathova žena žádá o přemístění manžela do Prahy, poslala mu rádio
Žádné informace od nás neunikají, tvrdí Bradáčová. Stěhování případu se nebojí
Opusťte Sněmovnu, vzkázala ČSSD Rathovi do vazby
Mám imunitu, vy jste na tom hůř, říká Rath na policejní nahrávce
Tajný Rathův plán: Šetřil si na vlastní nemocnici
Rath se srovnal s Tymošenkovou a hned to na internetu schytal
Rath má právo zúčastnit se jednání Sněmovny, vyřkl soud, Němcovou to překvapilo
Bývalý vězeň o Rathově kriminále: Liťák je strašný 
Odposlechy dokazují, že Rath o úplatku moc dobře věděl 
Soudce poslal Ratha do vazby. Bojí se, že by utekl nebo ovlivňoval svědky