"Vážený pane prezidente, obracím se na Vás s žádostí o udělení milosti pro obviněného poslance MUDr. Davida Ratha, poslance PČR, který je stíhaný pro skutky popsané v usnesení o zahájení trestního stíhání," stojí v oficiální žádosti.

"Věřím, že milost neudělujete jen svým kamarádům a budete se chtít ukázat jako prezident lidský. V případě, že milost neudělíte, budu Vás brát za vrtošivého staříka," píše dále Kohout. Za vrtošivého staříka označil v minulosti Klause právě Rath.

Poslanec za ČSSD a exhejtman Středočeského kraje zatím sedí ve vazební věznici v Litoměřicích. V úterý by o něm měl jednat sněmovní mandátový a imunitní výbor, který doporučí poslancům vydat nebo nevydat Ratha k trestnímu stíhání.

Kohout je známý mystifikátor a provokatér, který před deseti lety cestoval na sněmovní účet jako falešný asistent tehdejšího předsedy Valného shromáždění OSN Jana Kavana. Za to byl v roce 2006 odsouzen na 28 měsíců se zkušební dobou pěti let. V posledních měsících se angažoval jako pořadatel protiromských aktivit v rozbouřeném Šluknovsku.

Více o případu Rath
Rathova žena žádá o přemístění manžela do Prahy, poslala mu rádio
Žádné informace od nás neunikají, tvrdí Bradáčová. Stěhování případu se nebojí
Opusťte Sněmovnu, vzkázala ČSSD Rathovi do vazby
Mám imunitu, vy jste na tom hůř, říká Rath na policejní nahrávce
Tajný Rathův plán: Šetřil si na vlastní nemocnici
Rath se srovnal s Tymošenkovou a hned to na internetu schytal
Rath má právo zúčastnit se jednání Sněmovny, vyřkl soud, Němcovou to překvapilo
Bývalý vězeň o Rathově kriminále: Liťák je strašný 
Odposlechy dokazují, že Rath o úplatku moc dobře věděl 
Soudce poslal Ratha do vazby. Bojí se, že by utekl nebo ovlivňoval svědky