"V hlasování o důvěře vládě bude osm členů hlasovat aktivně proti, tři poslanci budou hlasovat pro a jeden poslanec se tohoto hlasování nezúčastní," uvedla s tím, že se klub usnesl na volném hlasování, které nechá na každém poslanci, jak se rozhodne.

Podle šéfky klubu Kateřiny Klasnové vládu podpoří Milan Šťovíček, Otto ChaloupkaMiroslav Petráň.

Hlasování se podle ní nezúčastní poslanec David Kádner. "Nemám problém s programem vlády jako takovým, ale s osobami Petra Nečase a Miroslava Kalouska," řekl Právu na otázku, proč se nezúčastní hlasování. Fyzicky bude přítomen, ale při hlasování odejde ze sálu.

Vláda potřebuje k vyslovení důvěry nadpoloviční většinu z 200 hlasů. Kabinet se na žádosti o vyslovení důvěry dohodl na svém středečním jednání. Hlasování by se mělo uskutečnit v pátek.

Vláda se tak může opřít o 52 poslanců ODS, 41 zákonodárců TOP 09, sedm nezařazených poslanců sdružených kolem vicepremiérky Karolíny Peake a trojici zmíněných poslanců, kteří se rozhodli setrvat v klubu VV, ale přesto vládu podporují. Kabinetu by mohl dát hlas i nezařazený poslanec Martin Doktor. Celkem by tak mohl mít 104 hlasů.