Na nálepkách je Ivan Langer, který byl lídrem místní ODS v době, kdy Smetana plakáty politiků pokreslil. Autoři samolepek jej stejně jako Smetana ozdobili tykadly.

Městská policie o nálepkách, na kterých je kromě Langerova portrétu s tykadly nápis "Přátelé Romana Smetany" a odkaz na webové stránky sdružení, nic neví. "Nikde jsme nic takového nezaznamenali. Slyším to až teď od vás," řekl Právu v pátek šéf olomouckých strážníků Pavel Skalický.

Jsme volné sdružení lidí, pro něž je Roman Smetana vzorem občanské suverenity a odporu proti lži.Přátelé Romana Smetany

"Jsme volné sdružení lidí, pro něž je Roman Smetana vzorem občanské suverenity a odporu proti lži. Dal najevo, že se občané této země mohou, chtějí-li, bránit. My mu chceme dát najevo, že v tomto postoji není sám," píší zakladatelé PRS na svém webu.

Třicetiletého muže, který ke sloganům psal dodatky a politikům přikresloval tykadla, poslala do vězení soudkyně olomouckého okresního soudu Markéta Langerová, manželka Ivana Langera. Nepodmíněný trest padl proto, že Smetana odmítl odpracovat již dříve uložené obecně prospěšné práce a odmítl i domácí vězení.

Smetana od počátku tvrdil, že do vězení nastoupit nehodlá a svým slovům dostál. Policie ho momentálně na žádost soudu hledá. "Stále je v celostátním pátrání. Nic dalšího však k tomu z taktických důvodů říct nemohu," řekla Právu olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.