Maxa, který měl za VV kandidovat na Chomutovsku, ze svého úmyslu couvá. „Situaci hodnotím a stále ji přehodnocuji,“ řekl ve středu Právu. Maxovo jméno bylo v minulých předvolebních kampaních spojováno s KSČM, jako zpěvák vystupoval na kampaních komunistů.

Na Českobudějovicku má jít jako nezávislý za VV do boje o Senát bývalý olympionik a skifař Václav Chalupa. VV ho sice na svém webu uvedly jako kandidáta, Právu však dosud tvrdil, že svoji kandidaturu „vážně zvažuje“.

Stranu opouštějí i lidé z krajů

Kromě kandidátů do podzimních voleb odstupují i některé kraje - k tomu došlo v případě Zlínského regionu, kde k peakeovcům přešel poslanec a šéf místních véček Martin Vacek, stejně jako véčkařská buňka na Praze 3. Jak informoval její lídr Pavel Křeček s tím, že zároveň odešel i místopředseda pražské Krajské rady VV Jan Dobeš, starší bratr ministra dopravy.

Z VV o víkendu odešel i šéf VV v Pardubickém kraji Miroslav Drobný. Podle něj se VV chovají jako honorační strana bez sebereflexe a jasného politického cíle, navíc lídři partaje vedou proti ministru dopravy Pavlu Dobešovi „politický proces“.