"Jsem v pořádku," řekl pouze Kalousek včera Právu a o své indispozici se nechtěl nijak šířit. Jen přiznal, že mu náhle vylétl krevní tlak.

"Udělalo se mi špatně, a to je asi tak všechno, co bych k tomu chtěl veřejně sdělovat. Krátká indispozice se občas nevyhne nikomu, politik je také člověk," dodal Kalousek pro ČTK. Podle Kalouskových kolegů byl důvod jeho indispozice podobný jako v pátek u Špidly. Šlo o přepracovaní, které vyvrcholilo rozčilením. Špidlovi však na rozdíl od Kalouska tlak klesl.

Kalouskovo rozčilení způsobila pondělní koaliční schůzka k nominaci nového českého eurokomisaře, kde se lidovcům nepodařilo prosadit Vlastu Štěpovou. Podle účastníků schůzky byl šéf lidovců nezvykle podrážděný a prudký.

"Kalousek už v posledních třech týdnech nevypadal dobře," uvedl internetovému deníku Euro OnLine zdroj blízký Kalouskovi.

Ve své kůži se včera necítil ani ministr obrany Miroslav Kostelka, který ve Sněmovně obhajoval vládní návrh na vyslání vojáků do Afghánistánu. Podle ČTK měl zvýšenou teplotu, naměřil si 38 stupňů Celsia.