„V tuto chvíli mi strážníci na místě hlásili totální dopravní kolaps. Stojí totiž magistrála a ti, kteří by třeba normálně nesjeli, zamířili na Václavské náměstí. Nasadili jsme tam speciálně šest lidí, aby koordinovali dopravu a informovali řidiče, ale už teď odpoledne musíme hlídky posílit,“ řekl Právu náměstek ředitele městské policie Ludvík Klema, který je prozatímně pověřen jejím vedením.

Řidiči totiž dělají, že nevidí dopravní značky, které tam jsou umístěny od pondělního rána. Praha 1 informovala před měsícem o rozhodnutí vytvořit od kolejí až k Můstku pěší zónu a uzavřít vjezd z Jindřišské ulice na náměstí.

Pracovníci technických služeb dávají na Václavské háměstí upozornění, že Jindřišská ulice je neprůjezdná.

Pracovníci technických služeb dávají na Václavské náměstí upozornění, že Jindřišská ulice je neprůjezdná.

FOTO: Zdeněk Matoušek, ČTK

„Čeští řidiči se v tomhle prostě nezapřou. Ignorují značky a jedou, až kam se dá. Takže to ve většině případů vypadá tak, že dojedou až na konec Jindřišské ulice a tam je strážníci na kolejích otáčí,“ doplnil Klema s tím, že v první den jde skutečně jen o prevenci a rady, nikdo řidiče pokutovat nebude.

„K takovému kroku by se zřejmě přistoupilo až v dalších dnech, pokud řidiči budou i nadále ignorovat značení,“ slíbil náměstek městské policie.

Pracovník technických služeb upravuje dopravní značení v okolí Václavského náměstí

Pracovník technických služeb upravuje dopravní značení v okolí Václavského náměstí

FOTO: Michal Kamaryt, ČTK