Události posledních dní kolem někdejšího pražského primátora Pavla Béma a podnikatele Romana Janouška nenechaly bez odezvy sázkaře, kteří teď odhadují, jak protagonisté aféry s odposlechy dopadnou. Nahrávky naznačují zákulisní Janouškův vliv na rozhodování pražského magistrátu i politiku v metropoli za primátorského období Pavla Béma.

"Poté, co se národ pobavil nad jeho dialogy s 'mazánkem', už (Bém) nebude moci kandidovat ani na starostu v Horní Dolní. Šance na to, jestli v parlamentu vydrží až do konce volebního období, vidím 50 na 50," uvedl hlavní bookmaker sázkové kanceláře Fortuna Michal Hanák. Poznamenal, že poslanci, kteří by Béma museli vydat k případnému trestnímu stíhání, "mívají pro kolegy pochopení". Kurz na to, že jej do konce letošního července nevydají, je tak 1,4:1. Na opačný výsledek, tedy že vydán bude, je pak 2,5:1.

Janouškovo odsouzení soudem první instance mají bookmakeři za pravděpodobné, na takový vývoj je kurz 1,2:1. Pokud si někdo chce vsadit na opačný výsledek, bude mít kurz 3,6:1. Nejpravděpodobnější rozhodnutí soudu je podle sázkové kanceláře podmínka s kurzem 1,6:1, rozsudek vězení má kurz 2,1:1. Kurz 3:1 je pak vypsán na nepodmíněné rozsudky 25 a více měsíců, trest do dvou let má kurz 5,5:1.

Janoušek byl obviněn z ohrožení pod vlivem návykové látky a z těžkého ublížení na zdraví, tedy z úmyslného trestného činu, za který mu hrozí až deset let vězení.