Jak už vyplývá z nyní zveřejněných odposlechů, Janoušek fakticky hovořil do všeho, co se na radnici na Mariánském náměstí šustlo. Ale zároveň se o něm žádný z tamních úředníků nemohl byť jen slovíčkem zmínit. Proto také přezdívka Lord Voldemort, tedy ten, jehož jméno nesmíme vyslovit, jak zlého čaroděje nazývali hrdinové knih o Harrym Potterovi.

Také si přečtěte a prohlédněte videa
Že vám není hanba, odmítl Janoušek komentovat nehodu

Absolvent gymnázia v Praze 4 a práv na Univerzitě Karlově  Janoušek byl prý podnikavý už na střední škole. Ještě během studií začal pracovat jako číšník v různých pražských restauracích, například v hotelu na Tylově náměstí. Už tehdy si prý dokázal svou inteligencí, přátelskostí a komunikativností získat vlivné přátele.

Na krátkou dobu sice zmizel do Německa, kde se profesionálně živil svou sportovní vášní – byl tenisovým instruktorem.

Od počátku devadesátých let rozjel v Praze první velký byznys. S dalšími lidmi začal podnikat v tehdy neprozkoumané sféře – protidrogové osvětě, čímž údajně dokázal vydělat milióny.

Bémův politický kmotr

K období z poloviny devadesátých let, kdy v pražském paláci Blaník na Václavském náměstí pořádal besedy týkající se problematiky drog, se také váže začátek Janouškova přátelství s Pavlem Bémem, který právě tam začínal přednášet jako lékař a odborník na drogy.

Bém se poté začal postupně prosazovat v politice, nejprve jako expert úřadu vlády či ministerstva vnitra, později už jako starosta Prahy 6 a na závěr jako primátor.

Podle mnohých mu stál po celou jeho kariéru za zády právě Janoušek, který i díky svým kontaktům a známostem jak v politické, tak soukromé sféře pomohl Bémovi nakonec až do Sněmovny.

Přestože Janoušek postupně vlastnil několik firem, ať už Medea Real, Print Media, či později Ora Print, v současnosti jako majitel nějaké společnosti v obchodním rejstříku nefiguruje. Přesto se o něm hovoří jako o miliardářovi, který se svou manželkou Simonou vlastní řadu nemovitostí na lukrativních místech v metropoli, třeba vilu v Praze-Podolí, ale například i apartmá ve Špindlerově Mlýně.