„Z jedné ze sanitek, která stála na dvoře sokolovské záchranky, udělali záchodek,“ popisoval nový ředitel karlovarské krajské záchranky Luděk Nečesaný. „To jsou věci, nad kterými zůstává rozum stát,“ komentoval Nečesaný a ukazoval, že chemický záchod v sanitce byl vybavený toaletním papírem. „Nezkoumali jsme ale, jestli byl kdy záchodek používaný,“ dodal.

Další nečekaný nález čekal na nové vedení v jednom ze služebních vozidel Rover. „Když jsme jej začali předělávat na normální výjezdové záchranářské vozidlo, objevili jsme v něm lubrikační gely s jahodovou příchutí. Samozřejmě pořízené z peněz záchranné služby,“ pokračoval Nečesaný.

Gely jsou potřeba

Podle odvolaného ředitele záchranky Ivo Tukinského se ale nejedná o nic mimořádného. „Tyto gely se běžně používají k lepšímu zavádění obličejové masky na podporu dýchání. Používali jsme je i v učební místnosti záchranky, kde je museli při přebírání také najít,“ odmítl Tukinski.

V dokladech záchranky se podle nového vedení záchranky objevily také podivné objednávky na ubytování. „Objednávalo se tady ubytování na vzdělávací akce nejužšího vedení v nejlepších hotelech po celé republice,“ poukázal Nečesaný. „Jezdil na ně bývalý ředitel a sestra nebo třeba jeho náměstek a jiná sestra,“ prozradil ředitel záchranky.

„Nevím, kam na ty informace chodí,“ komentoval Tukinski. „Pokud jsem někde byl, tak vzdělávací akci pořádala odborná společnost, která k tomu byla oprávněna. Obdržel jsem z takových školení certifikáty. Na některých jsem ovšem dokonce přednášel,“ dodal bývalý ředitel.