Po vydatném spánku a odpočinku si Špidla v sobotu zajel do přírody u Klecan u Prahy, aby na čerstvém vzduchu načerpal další síly. Odpoledne pak strávil opět v Kramářově vile.

Kužvartovo rozhodnutí Špidla vzhledem ke své introvertní povaze nijak zvlášť nekomentoval. "Mrzí ho to a bere to na vědomí," řekla stručně Novinkám Veverková. "Podle premiéra je potřeba do 14 dnů najít vhodného kandidáta na evropského komisaře. Proběhnou i konzultace s předsedou Evropské komise Prodim," dodala Veverková.

Špidla se v pátek vpodvečer v Kramářově vile na několik minut jednotlivě sešel s vicepremiérem a místopředsedou ČSSD Stanislavem Grossem a šéfem US-DEU Petrem Marešem.

Premiér Vladimír Špidla zkolaboval v pátek ráno ve Sněmovně. Krátce po deváté hodině ho převezla sanitka do pražské Ústřední vojenské nemocnice. Premiér zkolaboval krátce poté, co poslanec ČSSD Miloš Kužvart při jednání poslaneckého klubu strany oznámil, že se chce vzdát kandidatury na funkci evropského komisaře. Kužvart svůj krok potvrdil později odpoledne.