Rath si neopomněl rýpnout, že ministr Kamil Jankovský (VV) je jednou z nejméně známých tváří kabinetu a podotkl, že díky brožuře, na níž je ministrova fotografie, se s ním mohl konečně seznámit, neboť ve Sněmovně jej vždy přehlédl.

"Jankovského modrá plechovka", jak poslanec krabici nazval, obsahovala k jeho překvapení hlavně vzduch. "Otevřel jsem plechovku, nevyskočil na mě pan ministr ani jeho duch, ale vzduch. Ta plechovka v sobě obsahuje hlavně velké množství vzduchu," dodal Rath před poslanci s tím, že by jej zajímalo, kolik za projekt ministerstvo zaplatilo.

Resort na svém webu uvádí, že bylo vyrobeno 2700 kusů prvního čísla tohoto newsletteru. "Celkové náklady na první čtyři vydání newsletteru činí 694 802 koruny," uvedlo ministerstvo.

Poslanec ČSSD David Rath s šéfem strany Bohuslavem Sobotkou

Poslanec ČSSD David Rath s šéfem strany Bohuslavem Sobotkou

FOTO: Jan Handrejch, Právo

O potřebě debaty o účelnosti využívání evropských dotací se poslanec snažil přesvědčit i kolegy. Koaliční zákonodárci však jeho návrh na zařazení nového bodu smetli ze stolu stejně jako všechny další opoziční připomínky k rozšíření programu schůze.

ČSSDKSČM proto nakonec pro schválení programu schůze nehlasovaly. Místopředseda Sněmovny Lubomír Zaorálek (ČSSD) k tomu řekl, že za takovéto situace "nemá schvalování celku smysl".