„Dana Lysáková je poctivá a pracovitá, útok na ni mě mrzí,“ řekl v úterý Filip Právu. Do pikantní situace, kdy je obětí šéfka komunistické krajské organizace a obžalovanou hájí poslankyně za KSČM, se stranický šéf aktivně nevložil. O kauze si ale udělal obrázek.

„Nechal jsem se informovat a udělal jsem si právní a politický názor,“ sdělil Filip. Poznamenal v této souvislosti, že Nedvědová mohla využít institutu odmítnutí a ženu, která se na Facebooku pouštěla podle závěru vyšetřovatelů do Lysákové, neobhajovat.

Filip se domnívá, že jak výběr obhájkyně, tak obecně celý případ, je součástí strategie, jak znervóznit KSČM. Soudní řízení v kauze kyberšikany je naplánováno na 5. dubna. Právě Liberec je přitom pro komunisty nyní velmi důležitý. Krajské město totiž bude ve dnech 19. a 20. května hostit VIII. sjezd KSČM.

V článku z 18. února 2012 byla nedopatřením zaměněna advokátka a poslankyně KSČM Marie Nedvědová za její klientku, kterou ve sporu obhajuje. Za toto pochybení se redakce Novinek Marii Nedvědové i čtenářům omlouvá.