Soudce Jan Šott muže ujistil, že o jeho případném výslechu soud rozhodne v průběhu řízení, zejména bude záležet na výpovědi Kristýny Kočí.

O další rozruch se postaral obhájce Jaroslava Škárky, který předsedu senátu požádal o povolení pětiminutových přestávek po každé hodině jednání, aby si jeho klient mohl zakouřit.

Teprve poté soud vyslechl obžalobu. Státní zástupkyně v ní obvinila Bártu z úplatkářství a Škárku z přijetí úplatku. Od Škárky požadoval snahu o zrušení plzeňského klubu VV a založení nového. Také chtěl podporu pro bývalého primátora Plzně Pavla Rýdla při zapojení do struktur VV.

Video

Vít Bárta vysvětloval před soudem, že šlo o půjčku, nikoliv o úplatek. Zdroj: Novinky.cz

Kočí chce odškodné pět tisíc

Na stranu obžaloby se jako poškozená připojila i Kristýna Kočí, která žádá od Bárty pět tisíc korun za snížení své vážnosti u veřejnosti v souvislosti s kauzou.

Zhruba od 9 hodin vypovídal samotný Bárta. Ten trvá na své verzi, že v případě předání peněz poslancům Škárkovi a Kočí nešlo o úplatky, ale půjčky. Poslanci na něj zaútočili údajně poté, co se v březnu 2011 rozhodl kandidovat na předsedu VV. Také šlo prý o vnitrostranický puč v souvislosti se snahou části véčkařů v čele s Kočí dohodnout přestavbu vládní koalice na koalici ODSTOP 09 s účastí některých poslanců VV. [celá zpráva]