Podle Dobeše pohřbili školné zástupci TOP 09 Anna Putnová a Petr Gazdík, kteří se "vyjádřili ve smyslu, že je není nyní třeba přijímat," uvedl Dobeš v rozhovoru pro server Aktuálně.

Dospěl do další fáze, nejen, že říká nesmysly, ale dokonce lžešéf poslanců TOP 09 a Starostů Petr Gazdík o ministrovi školství Josefu Dobešovi (VV)

Šéf poslaneckého klubu TOP 09 a Starostů Gazdík se proti tomuto tvrzení ostře ohradil.

„Standardním způsobem chování ministra školství se již stalo, že večer říká něco jiného než ráno. Nyní už dospěl do další fáze, nejen, že říká nesmysly, ale dokonce lže,“ konstatoval Gazdík, podle něhož ministr předložil kalamitní návrh a promarnil rok času. Proto mu nabídl pomoc s přípravou reforem.

Ministr školství Josef Dobeš (VV)

Ministr školství Josef Dobeš (VV)

FOTO: Petr Hloušek, Právo

"Další variantou je, že požádáme stranu Věci veřejné, aby na tak zásadní post, jakým je vedení ministerstva školství, dodala někoho v lepší psychické kondici,“ doplnil Gazdík.

Putnová: Ministra musí suplovat premiér

"Jak chaoticky ministr školství předkládal své návrhy, tak chaoticky se nyní snaží zbavovat odpovědnosti. Situace dospěla až do bodu, že za něj musel jednání přebrat pan premiér," doplnila poslankyně Putnová.

Dobeš před několika dny oznámil, že v rámci reformy vysokých škol nebudou studenti platit školné, ale objeví se takzvané zápisné a poplatky za překročení standardní doby studia.  [celá zpráva]