"Jak se včera ukázalo, svůj individuální boj s alkoholem jsem nezvládl a budu nucen vyhledat odbornou pomoc. A pokud se ukáže, že ani ta nebude účinná, složím mandát," řekl dnes Kott.

Alkohol ho proslavil

Ještě loni na podzim byl přitom Petr Kott takřka neznámý poslanec ODS. Po loňské aféře s alkoholem, kdy nehlasoval při klíčovém projednávání reformy veřejných financí, se ve středu opět vypařil ze Sněmovny. Redaktorka Blesku Jitka Zadražilová, která s ním předtím mluvila, uvedla, že byl posilněn slivovicí.

Ve středu přitom ve Sněmovně probíhalo důležité projednávání zákona o DPH, který chtěla opozice zamítnout. Vše mu padalo z rukou, vše v jeho okolí končilo na zemi, uvedla pro televizi Prima Zadražilová. V České televizi pak dodala, že byl posilněn slivovicí.

Pro ODS je podle místopředsedy strany Petra Nečase otázka poslance Kotta uzavřená záležitost. "Vyrovnali jsme se s tím loni," prohlásil v narážce na skutečnost, že tehdy strana vyzvala Kotta k opuštění Sněmovny, a když odmítl, byl alespoň vyloučen z klubu a přišel o členství v ODS.

Telefony nebral

Sám Kott nebyl ve středu po opuštění parlamentu k zastižení, nebral ani svůj mobilní telefon. Na jednom z jeho čísel se ozval ženský hlas s tím, že toto číslo údajně nepatří poslanci. Na druhém čísle nikdo telefon nezvedal.

V reakci na loňskou kauzu předseda Sněmovny Zaorálek zakázal prodej veškerého alkoholu, včetně piva, ve sněmovním bufetu. Alkohol se ale dál může podávat ve všech sněmovních restauracích.