Lysáková v pátek na dotaz Práva ke kyberšikaně uvedla: „Pravda to je. Celá věc trvala přes rok. Byl to absolutní pocit bezbrannosti. Profil obsahoval lži a zesměšňování.“

Omluva

V první verzi článku jsme omylem zaměnili osoby v tomto případu. Nepravdivě jsme napsali, že podezřelou z útoků na Danu Lysákovou je poslankyně KSČM Marie Nedvědová, ta však podezřelou pouze obhajuje.

Redakce Novinek a vydavatel BORGIS a.s., se sídlem Praha 2, Slezská 2127/13, se omlouvá JUDr. Marii Nedvědové za zcela nepravdivé a difamující tvrzení uveřejněné dne 18. 2. 2012 na stránkách Novinky.cz v článku, který jsme původně vydali pod titulkem "Rudá kyberšikana: poslankyni KSČM anonymně ostouzela její soudružka".

Za chybu se omlouváme i čtenářům Novinek.

Případ se dostal k soudu, který trestním příkazem vynesl podmíněný trest. Následovalo ale odvolání, a tak se bude věc podle Lysákové řešit 5. dubna v rámci klasického soudního řízení.

Ke skutečnosti, že obhájkyní údajné autorky kyberšikany je stranická kolegyně, Lysáková poznamenala: „Bohužel, je to tak.“

Nedvědová v pátek nebrala telefon.

Vztahy v liberecké krajské KSČM jsou dlouhodobě napjaté. Loni v červnu si Nedvědová postěžovala, že ji její spolustraníci nechtějí pustit do kanceláře v Ječné ulici v Liberci, která se nachází v budově, kde sídlí liberecká krajská rada KSČM vedená Lysákovou.

Ta na dotaz Práva uvedla, že poslankyně přístup do kanceláře „samozřejmě má“.
Nedvědová byla přetřásána v médiích také proto, že zaměstnala jako poslaneckého asistenta svého syna Vladimíra.