"Provedeným šetřením nebylo zjištěno podezření ze spáchání trestného činu příslušníkem Policie České republiky, proto byl spisový materiál včerejším dnem (v úterý) postoupen k rukám pana ministra vnitra Jana Kubiceho k dalšímu opatření," uvedla Sandorová.

Rozhodnutí o "dalším opatření" je podle ní v kompetenci ministra. Inspekce se podle Sandorové nemůže vyjadřovat k tomu, zda by mohlo jít například o přestupek. Lessy již dříve uvedl, že si není žádného protiprávního jednání vědom.

"Vidím v tom zásadní porušení pokynu ministra v době intenzivního hledání systémových úspor," komentoval v lednu překročení limitů Kubice. Lessyho mluvčí Pavla Kopecká k tomu tehdy řekla, že policejní prezident v některých případech výjimečně překročil nastavený limit. Týkalo se to prý především policistů, kteří se podíleli na přípravě materiálů pro organizační a systémové změny u policie. Kubice o tom podle mluvčí věděl.

Vedle pokynu ministra porušil Lessy i dohodu

Na horních hranicích odměn se Lessy a Kubice dohodli loni v červenci. Krajští ředitelé a šéfové celorepublikových útvarů mohli dostat každý za rok nejvýše 200 000 korun, u náměstků policejního prezidenta byl strop stanoven na 250 000 korun.

"Garantuji vám, že u mých náměstků, kde je limit 250 tisíc, tak nebyl překročen víc než na nějakých 270 tisíc. Jak u těchto náměstků, tak u krajských ředitelů se jedná o desetitisícové částky," řekl Lessy před časem Právu.