„V mnoha ohledech jde o to sypat písek do soukolí jménem korupce, někdy je to velmi účinné,“ prohlásil Nečas v narážce na kroky, které vláda už má za sebou anebo které ještě chystá. [celá zpráva]

Na zrušení ekozakázky zavánějící korupcí podle Nečase stát ušetřil až 30 miliard, vzpomněl také zrušení dostavby Ústřední vojenské nemocnice v Praze, které přineslo úsporu až šesti miliard korun.

Nečas a Peake se pochválili za boj s korupcí

Ne všichni ministři to vidí tak růžově. „Pokud jde o vojenskou nemocnici, pak prosím, ale pokud jde o ekozakázku, pak není pravda, že by se něco ušetřilo,“ oponoval Kalousek na dotaz Práva.

„Kdyby se uzavřely nevýhodné smlouvy, které by se podařilo vypovědět, pak dobrá, ale nikdo nikdy žádnou smlouvu neuzavřel,“ řekl dále Kalousek a dodal: „Proběhl pokus získat nabídku na úsporný způsob, a protože taková nepadla, postupuje se dál stejným způsobem, aniž by v praxi došlo k jakékoli změně a tudíž se logicky nedá hovořit o nějaké úspoře,“ prohlásil Kalousek.

Narážel tím na fakt, že vláda loni rozhodla o ukončení ekologické zakázky. Stát nyní v řešení starých ekologických zátěží bude pokračovat v dosavadní praxi spočívající ve vypisování zvláštních tendrů na sanaci jednotlivých lokalit.