Jarolím si stěžuje na neobjektivitu vysílání České televize, televize Nova a televize Prima, které svorně nezařadily do svých hlavních zpravodajských relací jakékoliv zmínky o tiskových konferencích VV věnovaných podání trestních oznámení v souvislosti s výstavbou dálnice D47 (23. ledna) a nečinnosti českých ministerstev v kauze Mostecké uhelné společnosti (10. února).

Jarolím, který podnět nepodal jako místopředseda VV a přímý aktér obou tiskových konferencí, ale coby předseda občanského sdružení European initiatory institute, se pozastavil na tím, že ačkoliv štáby všech tří televizí pořizovaly z brífinků záznam, v hlavních zprávách dostaly přednost jiné materiály.

Přenos z obou brífinků běžel živě

Podle Jarolíma je to "v rozporu s povinností provozovatelů poskytovat objektivní a vyvážené informace nezbytné pro svobodné vytváření názorů". Sám však zároveň připomíná, že zpravodajský kanál ČT24 přenášel obě tiskové konference živě.

Předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová detaily stížnosti v pondělí v podvečer ještě neznala. "Posoudíme ji zcela standardně," dodala s tím, že si rada podle všeho nechá vypracovat analýzu a i s ohledem na ni se se stížností vypořádá.