Futura, která je vydavatelem stranického deníku Haló noviny, se stala generálním dodavatelem kampaně. KSČM je hlavním akcionářem společnosti. O uzavření příslušné smlouvy informoval podle zjištění Práva minulý týden v úterý na jednání volebního štábu šéf komunistů Vojtěch Filip.

„ÚV KSČM uzavřel podle rozhodnutí VV ÚV KSČM smlouvu o zajištění volební kampaně s generálním dodavatelem. Tím je akciová společnost Futura, a. s. To znamená, že Futura bude zajišťovat volby jako celek,“ prohlásil Filip.

Futura podle něj po podepsání smlouvy vyhlásila výběrové řízení na zajištění věcí, které nejsou předmětem její činnosti.

Z celkové částky deseti miliónů poputují například na grafiku, centrální heslo nebo fotografie dva milióny, na tiskařské práce, balení a dopravu materiálů práce milión a půl.
Na reklamu v Haló novinách, označených jako „náš tisk“, půjde také milión a půl, na propagaci v „cizím celostátním tisku“ stejná suma.

Filip: Prezentace je bída s nouzí

Právě prezentace v médiích komunisty trápí. „Když jsme si vyhodnotili vystoupení našich krajských zastupitelů a zastupitelů statutárních měst, tak musím říct, promiňte mi, to je bída s nouzí. Existuje pár lidí, kteří se někde prezentují, o zbytku není slyšet,“ řekl Filip na poradě volebního štábu.

Jedním ze záměrů volební propagace je představit KSČM jako „plnohodnotný radikálně levicově orientovaný subjekt“. Cílovými skupinami jsou podle materiálu z dílny Futury mj. mladí lidé „poznávající způsob života soudobého kapitalismu v rodinách, škole“ a „střední a starší generace, skupina voličů se zkušenostmi ze socialismu“.

KSČM zkomplikovala situaci prosincová rezignace místopředsedy Milana Bičíka, který měl přípravu voleb na starosti. Strana problém vyřešila rozdělením jeho kompetencí mezi Filipa, místopředsedu Stanislava Grospiče a jeho kolegyni Miloslavu Vostrou.