„K 31. lednu jsem byl odvolán a má za mě nastoupit pan doktor Bambruk,“ potvrdil Právu Veverka.

Dobeš sporný projekt SPORT, který měl za 650 miliónů korun vzdělávat trenéry a přivést mládež ke sportu, zastavil. Projekt dotovaný z EU kritizovali politici i Evropská komise. [celá zpráva]

Podle Dobeše, jak nakonec ministr sdělil, projekt nesplňoval kritéria pro evropské projekty.

I šéf poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazdík Právu řekl, že projekt má obrovský korupční potenciál a uměle vytváří pozice pro lidi, jako je právě Jiří Baumruk. [celá zpráva]

Analýza měla odhalit, co chybí sportovním klubům

V rámci tříapůlletého projektu chtěli úředníci udělat analýzu a zjistit, jak jsou na tom sportovní kluby s vybavením a odborností vedoucích. Poté měla vzniknout nabídka vzdělávacích kurzů z oblasti zdravého životního stylu určená trenérům a veřejnosti.

Součástí měla být také doporučení, jak do kolektivních sportů zapojit sociálně znevýhodněné občany. Masivní propagaci sportu chtěl Dobeš zajistit prostřednictvím mediální kampaně, za peníze z EU se měly točit informační spoty i osvětové pořady o sportu.

Po kritice z Bruselu chystá školství přitom už například další mediální projekt – Češi Evropě. Ten počítá i s natáčením čtrnáctidílného televizního seriálu o českých historických osobnostech. Půjde na něj 193 miliónů korun z operačního programu. „Tento seriál, to už je jen třešnička na dortu,“ komentoval to ironicky Gazdík.