"Světlonoši protikorupčního boje jásají, hlídacím šelmám mediokracie kape z tlamy krev," tvrdí Topolánek s tím, že Wolfovým odsouzením začíná "hon na čarodějnice".

Expremiér hovoří o poslancově případu, v němž byl odsouzen k pětiletému trestu a miliónové pokutě za podvod se státní dotací, jako o "justičním přehmatu" a tvrdí, že existují tendence jej s Wolfovou kauzou spojit.

Exposlanec Wolf dostal za podvod pět let vězení

Topolánek připomněl, že Wolfovy dotace začaly být středem pozornosti až poté, co se opakovaně vzepřel vlastní straně, kterou byla ČSSD.  "Do té doby nikoho jeho dotační tituly na výzkum nezajímaly. To se změnilo velmi rychle. Na každého si něco našli. Začalo vydírání a výroba kauzy," uvedl expremiér s tím, že i on žádal prošetření případu, v němž došlo podle něj toliko k přestupku.

Je to i vina neschopného Pospíšila, tvrdí Topolánek

Topolánek se také tvrdě pustil do ministra spravedlnosti Pospíšila, který zastával stejný post i v jeho kabinetu. V době, kdy Topolánek neustál hlasování o vyslovení nedůvěry (březen 2009, pozn. red.), chtěl "pro absolutní neschopnost řídit resort" Pospíšila odvolat. K tomu nedošlo a ministr byl prý jedním z těch, kteří pád kabinetu uvítali.

Bývalý premiér mu vyčítá, že přistoupil na "mediální hru na justiční mafii" a zahájil "čistky" v justici, které mimo jiné stály post nejvyšší státní zástupkyni Renatu Veseckou.

"Pokud skutečně bude Wolf odsouzen a selžou všechny, v demokracii běžné opravné mechanismy, bude to do značné míry i jeho vina," tvrdí Topolánek s tím, že nemůže mlčet.