„DSSS hlásá ‘Cikáni do práce’, ale přitom žádná práce není,“ ohradil se Tišer v reakci na víkendový mítink Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) ve Varnsdorfu, kde podporovatelé DSSS skandovali hesla jako „Cikáni do práce“ nebo „Stop černému rasismu“. [celá zpráva]

„V první řadě by se měl stát a vláda postarat o to, aby byla práce,“ řekl Tišer v rozhovoru pro Novinky. „Když bude práce, nepokoje nevzniknou,“ dodal.

Dostatek pracovních příležitostí je podle něj klíčem k řešení sociálních nepokojů, které zejména na severu Čech vypukly loni na podzim. S tímto se také Strana rovných příležitostí chystá jít letos na podzim do krajských voleb. „Hlavní gro je podpora zaměstnanosti,“ dodal šéf nové strany.

Podle Tišera je rovněž nutné prosazovat nulovou toleranci a nepřiživovat pnutí mezi majoritou a menšinou děláním rozdílů v tom, kdo je pachatelem trestných činů. „Ať to provede jakýkoli člověk, jestli je to Rom nebo bílej, ať je to kdokoli, jsou tady orgány trestního řízení, které věc vyřeší,“ řekl s tím, že je důležité stoprocentně prošetřit všechny spáchané trestné činy.