Bakeš dostal peněžitý trest ve výši 100 000 korun a zákaz činnosti u všech ozbrojených složek a bezpečnostních sborů na tři roky. Podle soudů se dopustil zneužívání pravomoci veřejného činitele a neoprávněného nakládání s osobními údaji.

Dvořákovi původně obvodní soud vyměřil peněžitý trest 40 000 korun a zákaz činnosti u všech složek policie na jeden rok. Odvolací senát sice dospěl k závěru, že se skutek stal, Dvořák však nespáchal trestný čin. Při obstarávání záznamu podle městského soudu nevěděl, že Bakeš nahrávku nepoužije ke služebním účelům. Dnešní rozhodnutí je pravomocné, možné je pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.

Policista postupoval v duchu své služby

Vše se odehrálo koncem ledna 2008. Bakeš požádal Dvořáka o opatření záznamu kamerového systému z hotelu Savoy, na němž byly mimo jiné schůzky Weigla se Šloufem. Požadavek byl přitom podle soudů mimo "rámec zákonné působnosti" i oprávnění Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI), tedy civilní rozvědky. Bakeš neměl důvod tyto záznamy vyžadovat.

Dvořák si pak podle spisu 23. a 24. ledna vyžádal od marketingového ředitele hotelu záznamy na DVD, které krátce poté předal Bakešovi.

Odvolací senát dnes obvodnímu soudu vytkl, že se nevypořádal s obhajobou Dvořáka. Muž v minulosti řekl, že u policie strávil 27 let, z toho posledních 14 let působil u Útvaru zvláštních činností, který se zabývá odposlechy a sledováním. Bývalý policista tvrdil, že se domníval, že Bakešova žádost byla zcela legitimní. Již dříve uvedl, že s Bakešem dlouhodobě spolupracoval, a i v tomto případu to bral jako běžnou operaci, kterých dělali desítky. Co na nahrávce bylo, se prý dozvěděl až z médií.

Předseda odvolacího senátu Jaroslav Cihlář uvedl, že Dvořák postupoval v duchu toho, co jeho služba obnášela. Podle Cihláře není jasné, jak se měl Dvořák dozvědět, že Bakeš nehodlá nahrávku použít ke služebním účelům. Důkazy podle předsedy senátu nesvědčí o tom, že by Dvořák věděl, že jedná v rozporu se svými povinnostmi. Porušil prý sice některé interní předpisy, nešlo však o trestný čin, ale maximálně o kázeňské provinění. Již obvodní soud uvedl, že Dvořák by se neprovinil, nebýt iniciativy Bakeše.

Po zveřejnění nahrávky se spekulovalo o tom, že Weigl mohl se Šloufem jednat o možnosti získat hlasy pro kandidáta ODS Václava Klause od sociálních demokratů, jejichž lídři prosazovali Jana Švejnara.