Denně přes mosty projíždí až 45 tisíc automobilů. Ty teď musí využívat ve směru z Poruby do centra Ostravy objízdné trasy. Opačný směr je však přes mosty průjezdný.

„Situace je dnes (v úterý) obdobná jako včera ráno, kdy se tvořily kolony na objízdných trasách. Řekla bych ale, že dnes je situace o něco lepší, jelikož už řidiči ví, že je zde čeká dopravní omezení a musí jet jinudy. Kolony se tvoří na sjezdech na Rudnou ulici, problémy jsou také na ulici 17. listopadu a na Rudné,“ informovala Právo po sedmé hodině ráno mluvčí ostravské městské policie Vladimíra Zychová.

Náměstek ostravského primátora pro dopravu Aleš Boháč (ČSSD) potvrdil, že opravdu je v úterý ráno situace lepší než při pondělní dopravní špičce.

 

FOTO: Město Ostrava

„Řidiči začali více využívat jako objízdnou trasu dálnici, která je teď bezplatná, uvědomili si také, že Svinovské mosty jsou uzavřené jen směrem z Poruby do centra a v opačném směru jsou otevřené. Podařilo se tak automobily více rozmělnit po Ostravě a k zácpám či kolapsu proto naštěstí nedošlo,“ popisoval před úterní osmou hodinou Boháč. Dodal, že doprava v Ostravě je zpomalená nejen kvůli uzavírce části mostů, ale také kvůli vydatnému sněžení, které od rána komplikuje provoz na ostravských silnicích.

„Silničáři jsou od tří hodin rána v terénu a odklízejí sníh, po páté hodině jim přibyly další posily,“ upozornil náměstek.