"Až do středy bude na většině území převládat velká oblačnost s občasným deštěm či přeháňkami," konstatovala Honsová.

V pondělí je převážně oblačno až zataženo. Srážky se budou objevovat pouze místy. V průběhu dne bude od západu přibývat více oblačnosti i srážek, které budou v nížinách dešťové, od vyšších poloh smíšené či sněhové. Odpolední maxima očekávají meteorologové mezi jedním a pěti stupni Celsia.

Zataženo s deštěm, ve vyšších polohách se sněžením, by mělo být i v úterý. Ranní teploty budou kolísat mezi třemi a minus jedním stupněm, odpolední se vyšplhají na dva až šest stupňů. Čerstvý vítr o rychlosti přes 50 kilometrů za hodinu může v místech se sněhovou pokrývkou vytvářet sněhové jazyky či závěje.

Nejméně oblačnosti bude ve čtvrtek

Oblačno s deštěm či přeháňkami bude převládat rovněž ve středu. Sněžení se znovu objeví pouze na horách. Ranní teploty poklesnou na tři až minus jeden stupeň, odpolední budou šplhat na dva až šest stupňů.

Polojasno až oblačno očekávají meteorologové ve čtvrtek. "Místy se objeví déšť a pršet by mohlo tentokrát i na horách," dodala Honsová. Odpolední maxima vystoupají na čtyři až osm stupňů, ráno poklesne rtuť teploměru na dva až minus dva stupně.

Sněžení se do vyšších poloh vrátí v pátek. Převládat by mělo oblačno až zataženo, v nížinách s deštěm, ve vyšších polohách se sněžením. Odpolední teploty se budou pohybovat v intervalu jednoho až pěti stupňů.