"Na našem území budou pokračovat srážky, na horách trvalejšího charakteru. V polohách pod 500 metrů budou převážně dešťové, na ostatním území převážně sněhové," uvedl ČHMÚ.

Do ČR dorazil silný vítr, sněhové vánice komplikují dopravu

"Na horách od výšky 700 metrů nad mořem očekáváme intenzivní sněžení a novou sněhovou pokrývku ve čtvrtek od 10 do 50 centimetrů a v pátek od 5 do 20 centimetrů," doplnili meteorologové.

Video

Sněhová bouře na Božím Daru (Rudolf Voleman, Právo)

Vítr, před nímž varovali již ve středu, by měl v průběhu čtvrtka postupně slábnout. V noci na pátek však znovu nabere na intenzitě a utichnout by měl až kolem pátečního poledne. V nárazech na horách může dosahovat až rychlosti kolem 130 kilometrů v hodině, což odpovídá síle orkánu.

Odklízení sněhu ve Svobodě nad Úpou

Odklízení sněhu ve Svobodě nad Úpou

FOTO: Vladislav Prouza, Právo

"V souvislosti s kombinací silného větru a sněžení očekáváme na horách od výšky 600 metrů nad mořem tvorbu sněhových jazyků a závějí," dodali meteorologové, kteří upozorňují řidiče na potřebu zimní výbavy při cestách do hor. Turisté by se do hřebenových partií neměli vydávat vůbec.

Video

Silný vítr řádil i na okrajích Prahy, na ruzyňském letišti dosahoval rychlosti 72 km/h, provoz na ranvejích ale díky příznivému směru nenarušil. (Novinky.cz)