„To víte, že jí budu zpívat. Jen co se trošku rozkoukáme po světě,“ pohladila láskyplně po tvářičce svoje první miminko šťastná maminka. Děťátko si s manželem, který pracuje v personální agentuře, předem plánovali, stejně jako se společně shodli na jménu.

„Je to naše první miminko a tak nám bylo celkem jedno, jestli to bude holčička, nebo kluk. I když upřímně - já jsem si přece jen raději tajně přála holčičku. Kdy bude mít sourozence, to zatím neplánuji, stejně jako ještě nedokážu říct, jak dlouho budu s Eliškou doma. Teď jsem hlavně šťastná, že jsme obě v pořádku a taky si potřebuji trochu odpočinout,“ svěřila se Právu třicetiletá maminka, která naposledy vystupovala ve sboru Židů v opeře Nabucco.

Holčička přišla na svět o něco dříve, původní termín porodu měli Macákovi 13. ledna. Šťastné mamince přišli popřát hejtman jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) i primátor Brna Roman Onderka (ČSSD). Rodinu ještě čekají oficiální přijetí na radnici i před krajskými zastupiteli, kde dostanou další dárky.

Jihomoravský kraj letos zažil poněkud kuriózní situaci. O neplánované prvenství se totiž Eliška z Brna dělí s Haničkou Skripcovou, která se narodila v porodnici ve Vyškově, tedy v jihomoravském regionu také necelou minutu po půlnoci. „Maminka je však z Kroměříže, tedy ze Zlínského kraje. Na dárečky se tedy může těšit jak z jižní Moravy, tak od kolegy hejtmana Stanislava Mišáka (ČSSD), který obdaruje první obyvatelku Zlínska také,“ vysvětlil hejtman Hašek.