Karlovarském kraji byly silnice sjízdné se zvýšenou opatrností. Často si řidiči museli poradit s rozbředlou vrstvou sněhu na vozovkách. "Ve vyšších polohách a na nechráněných místech je třeba také dávat pozor na návěje a sněhové jazyky. I když už vítr není tak silný jako v předchozích dnech, stále ještě místy sníh na silnice nafoukává," řekl ráno mluvčí krajských silničářů Milan Polák.

Přibližně do 10:00 nebudou podle odhadu silničářů průjezdné tři vedlejší silnice v kraji, a to mezi Poutnovem a Babicemi na Mariánskolázeňsku, Habartovem a Květnou na Sokolovsku a u Pasek na Ašsku. "Musí se to tam prorazit," vysvětlil Polák.

Problémy byly v noci na příjezdové cestě k hraničnímu přechodu Cínovec v Ústeckém kraji. Zablokovaly ho kamióny a policie proto přechod na čas uzavřela.

Všechny komunikace Vysočiny byly dopoledne sice průjezdné, ale na vozovkách ležely sněhové jazyky a závěje. Na hlavních tazích je kolem pěti centimetrů rozbředlého sněhu, na ostatních ujetá kluzká vrstva. Cestáři nasadili veškerou vlastní techniku, ale i smluvní. Přes noc napadlo místy až 20 centimetrů sněhu.

"Zatím držíme průjezdné všechny silnice, vítr je však na otevřených prostranstvích neustále zavíjí. Nepřetržitě odhrnujeme, nebezpečné úseky sypeme inertem," shrnul ráno situaci náměstek jihlavské SÚS Milan Plašil.

"Sněhové jazyky se tvoří v otevřených úsecích silnic po celém Plzeňském kraji, na silnici Horská Kvilda - Svojše a Modrava - Filipova Huť jsou sněhové závěje," popsala ranní stav krajská dispečerka Správy a údržby silnic ve Starém Plzenci Kamila Kolaříková. Závěje jsou podle ní i víc než 70 centimetrů vysoké. Silničářům se sice daří udržovat tyto vozovky sjízdné, k jízdě do okolí Horské Kvildy a Modravy je podle dispečerky naprosto nutné mít sněhové řetězy.

Meteorologové očekávají, že teploty ve zbytku pracovního týdne budou nadále klesat.  "V noci na čtvrtek očekáváme minus sedm až minus jedenáct," řekla Novinkám Barbora Tobolová z Českého hydrometeorologického ústavu. V noci na pátek by rtuť mohla klesnout až k minus 14 stupňům, místy by mohla spadnout až k minus dvaceti. "Denní teploty by se měly pohybovat mezi -2 na -4 stupni Celsia," dodala.

V sobotu by nás měl ještě potrápit mráz, v neděli se začne oteplovat.