„Materiál útvaru, pro který jsme nenalezli další využití, jsme v témže roce nabídli ostatním součástem resortu,“ řekl listu mluvčí vojenské policie Jan Čermák. Dodal, že poté ztratil vozy ze zřetele. V pátrání nebylo úspěšné ani ministerstvo obrany, které podle tiskového střediska vylučovací metodou zjistilo, že u nich vozy nejsou.

Ministerstvo však v úterý ráno oznámilo, že auta jsou uložena v Zásobovacím středisku Rančířov. "Obě vozidla byla po zrušení jednotky předána jako součást souboru movitých věcí do Zásobovacího střediska Rančířov, kde byla řádně ošetřena a uložena," sdělil Jan Šulc z oddělení komunikace s veřejností generálního štábu armády.

Bývalý poručík jednotky SOG, který chtěl zůstat v anonymitě, deníku řekl, že když se jeho útvar rozpadl, nastal strašný chaos. „Lidi z útvarů po republice přijížděli do Prahy a rozebírali si naši techniku,“ tvrdí.

Podle deníku byly tatrovky pro jednotku SOG speciálně upravené. Vojáci na ně například dodali pancéřování a zbraně. Také uřezali střechu, aby se vozy vešly do přepravního letounu Herkules. I proto by o ně stál Vojenský historický ústav.