Hušák tvrdí, že pokud bude O2 aréna a vinařství na trhu k mání, nevidí důvod, proč by se nemohl o koupi ucházet. "Jsou to spíše má přání, je to zatím vše teoretické," řekl v rozhovoru pro MF Dnes.

Hušák stál v čele Sazky od jara 1995 do letošního srpna. O tom, jak by nákup financoval, mluvit nechtěl. Vylučuje ale to, že by vinařství získal jako odměnu za to, že těsně před svým odvoláním stáhl klíčovou žalobu proti vyhlášení konkurzu.

Hala patří společnosti Bestsport, jejímiž akcionáři jsou sportovní svazy. Vinařství ovládá Sazka, kterou v konkurzu získaly skupiny PPF Petra KellneraKKCG Karla Komárka. Noví majitelé Sazky mají důležité slovo také mezi věřiteli Bestsportu. Hala totiž slouží jako zajištění dluhopisů vydaných kvůli její stavbě.

Kvůli hale skončila Sazka v konkurzu

O2 arena patří k nejmodernějším evropským halám pro sport, kulturu, koncerty, kongresy, výstavy a veletrhy. Na tribuny se vejde až 18 000 návštěvníků při koncertu, 17 000 fanoušků při hokejovém utkání nebo 11 000 diváků při atletickém mítinku. S téměř třemi tisícovkami míst v barech, kavárnách a restauracích je také největším gastronomickým zařízením v ČR.

 

FOTO: archív, Právo

Její stavba stála přes sedm miliard korun, znalci ze společnosti Ernst&Young ji nyní včetně vybavení ocenili na asi 1,5 miliardy korun. Kvůli problémům se splácením úvěru na výstavbu O2 areny se Sazka dostala do insolvence a následně do konkurzu.

Ve Vinařství Kolby Sazce podle výroční zprávy za rok 2009 patří 99,99 procenta akcií. Akciová společnost se základním kapitálem téměř 80 miliónů korun podle výroční zprávy v roce 2009 dosáhla výnosů 24,2 miliónu korun a zisku 1,68 miliónu Kč.