Namrzlý povrch vozovek a přívaly sněhu se podepsaly na řadě nehod, mimo jiné i na brněnské dálnici D1, kde navíc dopravu blokovaly uvízlé kamiony. Na rychlostní silnici u Brandýsa nad Labem havarovalo celkem jedenáct aut, silnice byla odpoledne do 16:00 neprůjezdná v úseku od Počernic až po Starou Boleslav.

Hromadná dopravní nehoda ochromila po 15:00 dopravu na dálnici mezi Olomoucí a Prostějovem. Tři lidé byli lehce zraněni při nehodě autobusu, který odpoledne sjel zřejmě kvůli silnému větru ze silnice do příkopu mezi obcemi Nemilany a Kožušany u Olomouce.

Napadlo i půl metru sněhu

V horských oblastech Jablonecka a Semilska napadlo před polednem zhruba čtvrt metru sněhu, kolem Horních a Dolních Míseček ho přibylo dokonce dvakrát tolik. Ráno kamióny ucpaly zasněženou silnici mezi Studencem, Dolní Brannou a Vrchlabím, problémy byly také na silnicích z Turnova do Liberce a z Turnova do Harrachova.

Silničáři museli roztahovat kamiony ve stoupání z Železného Brodu do Držkova na Jablonecku. Na Trutnovsku napadlo od 20 do 40 centimetrů sněhu. Dopoledne sníh a vítr znemožnily udržet sjízdné některé komunikace, například ze Svobody na Úpou do Pece pod Sněžkou. Po poledni už ale byly silnice se zvýšenou opatrností sjízdné. Na řadě cest ležela po chemickém ošetření rozbředlá vrstva sněhu.

V Karlovarském kraji byla kvůli dopravní nehodě v obou směrech uzavřena hlavní silnice I/6 ze Sokolova do Chebu mezi Březovou a Černým Mlýnem na Sokolovsku. Dvě dopravní nehody zkomplikovaly dopravu také na čtyřproudé silnici I/13 mezi Karlovými Vary a Ostrovem na Karlovarsku.

Silný vítr vyvracel stromy i v Praze, trhal střešní krytiny a uvolňoval omítku na domech. Pražští hasiči vyjeli do 16:00 k 23 případům. Silný vítr, který na horách dosahoval rychlosti vichřice, se podle meteorologů zklidní až během noci.