Medvěděv následně otevře výstavu ze sbírek někdejšího carského pokladu. Medvěděv na Hrad přijel i se svou manželkou Světlanou, o jejíž program se během návštěvy bude starat první dáma Livia Klausová.

Hlavy států uvítala nastoupená hradní stráž, zazněly česká a ruská hymna.

Následně zástupci firem podepsaly obchodní kontrakty. Například smlouva o výstavbě železnice na Sibiři, kterou bude realizovat česká firma, je kontraktem za 40 miliard korun. Podepsány by měly být i bilaterální dohody obou zemí.

Ruský a český prezident Dmitrij Medvěděv a Václav Klaus na Pražském hradě

Ruský a český prezident Dmitrij Medvěděv a Václav Klaus na Pražském hradě

FOTO: Petr Horník, Právo

Očekává se, že Medvěděv bude jednat mimo jiné o dostavbě jaderné elektrárny Temelín, o níž mají zájem i ruské firmy.

S Klausem by mohl ruský prezident jednat například o mezinárodní situaci a vztazích NATO a Ruska.

Prezidenti procházejí kolem nastoupené hradní stráže.

Prezidenti procházejí kolem nastoupené hradní stráže.

FOTO: Petr Horník, Právo

Po slavnostním obědě otevře Medvěděv výstavu, která návštěvníkům Pražského hradu představí nejcennější exponáty z kremelských sbírek. [celá zpráva]

Medvěděv se do České republiky vrátil po loňském summitu USA-Rusko, na němž s americkým prezidentem Barackem Obamou podepsal odzbrojovací smlouvu.

Na návštěvu přijel v době, kdy v ruských městech pokračují protesty opozice, která není spokojena s regulérností průběhu parlamentních voleb, které proběhly v minulém týdnu. [celá zpráva]

Odlet ruské hlavy státu je naplánován na 17. hodinu.

 

FOTO: ČTK

Kvůli státní návštěvě je celý den uzavřen Pražský hrad a omezován provoz v ulicích podle toho, jak se bude ruská hlava státu po městě pohybovat. Po páté hodině, kdy Medvěděv pojede na ruzyňské letiště, by tak mohl být omezen například provoz na Evropské třídě.