"Plameny v poryvech vichru přeskakovaly v mžiku na další stromy. Snažili jsme se hasičům , kteří čerpali vodu z rybníčku na návsi, v likvidaci ohně pomáhat a vodu jsme i sami do lesa vozili," řekl Právu jeden z očitých svědků požáru.

Jeho příčinou mohl být, jak konstatoval Roušal, doutnající kořen při sobotním nahlášeném pálení klesu. Dodal, že na místě je stále jedenáct hasičských jednotek a to jak profesionálních z Písku a Milevska, tak i dobrovolných z okolních obcí.

"Máme tady stále kolem stovky lidí. Letos to byl na Písecku největší požár, který jsme likvidovali. Stále proléváme a obracíme lesní půdu v místech, kde by mohlo objevit nové ohnisko. Doufám, že odpoledne budeme moci už zasaženou lokalitu předat majiteli a ten pak dohled převezme," řekl Právu Miroslav Janík, který zásah hasičů v lesním porostu v neděli dopoledne řídil. Potvrdil, že největším problémem při sobotním hašení byl nárazový vítr.

Mimo požáru lese u Sobědráže museli písečtí hasiči v sobotu zasahovat na dalších osmi místech ve městě a okolí. Hasili nejen požáry, které většinou nemusely vůbec vzniknout, kdyby si lidé uvědomili, jak nebezpečné je manipulovat s ohněm za silného větru ale likvidovali i několik spadlých stromů a jednu strženou střechu. " Na sobotu je toho poměrně hodně. Naštěstí se veškeré zákroky obešly bez vážného poranění," zdůraznil Roušal.