Gross na konferenci středočeské ČSSD vystoupil v reakci na vyjádření jejího šéfa Richarda Dolejše, že Gross by se měl na jaře stát předsedou strany a ČSSD by pak mohla vyhrát parlamentní volby. To by mohlo v případě úspěchu ČSSD vynést Grosse až do čela vlády.

Gross řekl, že pokud bude mít důvěru středočeské organizace, jejímž je členem, "před tímto krokem neuhne". Více svou případnou nominaci rozebírat nechtěl.

"Jsem připraven na řádném sjezdu... si to rozdat s kýmkoliv," reagoval před delegáty konference premiér Vladimír Špidla. Podotkl, že bude připraven předložit bilanci své práce a obhajovat ji.

Podle Dolejše by ale bylo zásadní chybou připustit pád současné koaliční vlády nebo po letošních prohraných volbách do Evropského parlamentu svolávat mimořádný sjezd strany.

Machovec kandidátem na hejtmana

Kandidátem sociálních demokratů na hejtmana Středočeského kraje se podle očekávání stal krajský zastupitel, bývalý poslanec a někdejší místopředseda ČSSD Karel Machovec. Delegáti krajské konference beze změn schválili návrh kandidátky do krajských voleb a také osoby, které za ČSSD budou kandidovat ve volbách senátních.

Delegáti schválili také kandidáty pro senátní volby. Za Berounsko to bude Lenka Šmídová, Miloš Patera bude o přízeň voličů usilovat na Jičínsku, Ctirad Mikeš v obvodě Mělník a Běla Hejná na Kutnohorsku, kde dosud hájí barvy sociální demokracie exministr zemědělství Jan Fencl.