Podle dřívějších informací by se měl Medvěděv zúčastnit zahájení výstavy drahocenností moskevského Kremlu na Pražském hradě. Podrobný program návštěvy zatím ale úřad českého prezidenta nezveřejnil, informovat o něm bude v následujících dnech.

Podle informací ČTK Medvěděva v Praze nečeká s Klausem jen oficiální jednání. Při tvorbě programu se údajně zatím počítá se slavnostním státním obědem, otevřením výstavy o cennostech Kremlu na Hradě a podpisem několika mezistátních dohod, mimo jiné v ekonomické oblasti. Zvažuje se též soukromá večeře, kterou by ruský prezident mohl mít nejspíš v den příletu. Týmy z Kremlu podle neoficiálních informací nynější návštěvu už delší dobu připravují.

Medvěděv Prahu navštívil loni při summitu USA-Rusko, na němž se svým americkým protějškem Barackem Obamou podepsali smlouvu o snížení jaderných arzenálů.

Medvěděv i Klaus loni zdůraznili, že v česko-ruských vztazích očekávají posílení ekonomické spolupráce, kterou utlumila hospodářská krize. Aktuálním tématem česko-ruských vztahů na ekonomickém poli je dostavba jaderné elektrárny Temelín. Jedním ze zájemců je česko-ruské konsorcium Škoda JS, Gidropress a Atomstrojexport. O tendr ale usilují také americký Westinghouse a francouzská Areva.