Podle nepotvrzených vnitrostranických informací, které agentura získala od důvěryhodného zdroje, se již ODSTOP 09 na koalici domluvily. ODS by prý měla získat post primátora a TOP 09 většinu v radě. Informaci o tom, že ODS a TOP 09 jsou už na koalici v Praze téměř domluvené, agentuře potvrdil i další zdroj z těchto stran.

Podle některých jiných hlasů ale dohoda ODS a TOP 09 ještě úplně "upečená" není. Vedení pražské TOP 09 jakákoli jednání odmítá, rychlý rozpad koalice stranu překvapil.

Ještě nejednáme, tvrdí Šťastný

Předseda pražské ODS Boris Šťastný popřel informace o tom, že by jednání s TOP 09 už začala. Rozhovory prý začnou až po vypovězení koaliční smlouvy. Na jednání podle něj strana půjde s jednoznačným požadavkem na obsazení postu primátora. ODS prý vyjde TOP 09 vstříc "v dalších pozicích". Šťastný uvedl, že sám navrhne na primátora znovu Svobodu. Dodal ale, že bude záležet na rozhodnutí spolustraníků.

Místopředseda pražské TOP 09 Daniel Korte označil ve vysílání ČT informace o dohodě za futurismus. Svoboda je podle něj slabý primátor.

Více o situaci na pražském magistrátu
Šťastný: Svobodovým pochybám o ekotendru nerozumím, podmínky sám určoval
Pražská ČSSD láká TOP 09 nabídkou postu primátora
Za pádem pražské koalice může být miliardová zakázka na odpad
Pražská koalice ODS a ČSSD se rozpadla, TOP 09 chce post primátora

S návrhem na vypovězení koalice nečekaně přišel právě Šťastný, který je vnitrostranickým oponentem Svobody. Podle některých spekulací, které kolují po magistrátu, by mohlo být vypovězení koaliční smlouvy jen taktickým manévrem vedoucím k sesazení Svobody. Sám Svoboda připustil, že některým lidem kolem ODS může překážet. Ráno nicméně získal podporu celostátního vedení ODS.

Koalice ODS a ČSSD v Praze vznikla po loňských podzimních volbách, v nichž zvítězila TOP 09. Pravicová koalice by měla v zastupitelstvu pohodlnou většinu.