Organizátoři však očekávají více účastníků na čtyřech dalších demonstracích nespokojenosti se současnou politikou, které se uskuteční ve čtvrtek 17. listopadu od 14 hodin u orloje na Horním náměstí v Olomouci, od 15 hodin u sochy sv. Václava v Praze, ve stejný čas na Jiráskově náměstí v Ostravě a od 16 hodin na Malinovského náměstí v Brně.

„Vidíme po celém světě, že bylo zahájeno oživení občanských hnutí a občanských postojů, což je především důsledkem toho, že politici se zmocnili celého veřejného prostoru a zacházejí s ním v neprospěch lidí. Je tedy čas, abychom jim připomněli, že mají sloužit nám a ne zájmům někoho jiného,“ řekl Právu mluvčí ProAlt Jiří Šteg.

Českobudějovická akce trvala zhruba půl hodiny a byla zcela klidná. „Je mi smutno z toho, že kolem procházejí rodiče s dětmi a ani na chvíli se nezastaví. Zřejmě jim je lhostejné, co s nimi bude příští rok. Možná teprve potom po dopadech reformy budou žádat odbory, aby jim pomohly,“ poznamenal jihočeský zmocněnec Odborového svazu KOVO Jan Švec.