Klasnová na věc upozornila při interpelacích starosty. V nájemních smlouvách na městské nebytové prostory je podle ní uvedeno, že v nich nesmí být nabízeny sexuální služby. I když se podnik oficiálně vydává za saunu, posilovnu a bar, ve skutečnosti v něm jde podle Klasnové o sex.

Aby svá slova doložila, nechala zastupitelům promítnout na obrazovku fotografie mužů v sexuálních pozicích. "To podstatné jsem, bohužel, začernila," okomentovala obrázky Klasnová. Promítání vyvolalo u zastupitelů veselí. "Omlouvám se, pokud jsem někoho šokovala," dodala zastupitelka.

Mladíci mají slevu

Nad promítnutými obrázky se pozastavil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09), na zasedání zastupitelstva podle něj nepatří. Řekl, že radnice již do podniku poslala kontrolu. "Obrázky, které jste tu promítala, tam nezjistila," podotkl. To neznamená, že Klasnová nemá pravdu, dodal. Slíbil proto zorganizovat novou kontrolu, která by měla pochybnosti vyvrátit.

Místopředsedkyně Sněmovny Kateřina Klasnová (VV)

Místopředsedkyně Sněmovny Kateřina Klasnová (VV)

FOTO: Petr Horník, Právo

Sauna má podle svých webových stránek otevřeno od 14:00 do 03:00. Návštěvníkům kromě sauny a posilovny nabízí relaxační kabinky, "prostornou odpočívárnu s videem" a bar "k příjemnému posezení s přáteli nebo navázání nových známostí". Mladí muži do 23 let mají slevu na vstupném.