"Shromáždění pořádáme v Brně záměrně. Jednak proto, že až dosud byly všechny větší akce tohoto typu v Praze, a pak i kvůli dostupnosti zájemců, pro které by byla cesta do Prahy jednoduše drahá,“ uvedla Slavíková.

Odboráři v Brně zvali k účasti na protestní akci, která se bude konat v den státního svátku 17. listopadu. Chtějí vystavit vládě vysvědčení.

Odboráři v Brně zvali k účasti na protestní akci, která se bude konat v den státního svátku 17. listopadu. Chtějí vystavit vládě vysvědčení.

FOTO: Miroslav Homola, Právo

Demonstrace chce poukázat mimo jiné i nato, že současná vláda už rozhodně nemá podporu veřejnosti a měla by odstoupit, a také například na údajně stále silnější nebezpečné tendence ve společnosti, kdy jsou proti sobě štvány a stavěny různé skupiny lidí.

K protestům verbovali kolemjdoucí s pomocí cimbálovky.

K protestům verbovali kolemjdoucí s pomocí cimbálovky.

FOTO: Miroslav Homola, Právo

„Nikdy žádný stát nezkrachoval kvůli tomu, že by se staral a podporoval svoje lidi včetně těch nemocných či sociálně slabých, ale vždy skončil kvůli korupci. A to se bohužel děje stále více i zde,“ uvedl jeden z důvodů proč protest organizovat Patrik Doležal.