Kohout podle soudu neplnil podmínky podmínečného propuštění, nenavštěvoval probačního úředníka, ani se nesnažil uhradit škodu. „Mé uvěznění je pouze politické a jde o umlčení mé osoby a zastavení dalších demonstrací,“ řekl Kohout Právu s tím, že se nyní cítí jako Václav Havel v době disentu. Dříve se ve svých vyjádřeních dokonce přirovnával k Miladě Horákové.

Poté co obdrží písemné vyhotovení rozhodnutí soudu, chce ho napadnout stížností. Jednání prý nebyl přítomen jeho advokát. Kohout si podle svých slov není vědom žádných prohřešků, kvůli kterým by mu soud část podmíněného trestu měl proměnit na pobyt ve vězení.

Podvodník a mystifikátor

Orgány činné v trestním řízení to ale vidí jinak, letos v září byl obviněn z podvodu a poškození cizích práv. Při koupi notebooku na úvěr se měl vydávat za jiného člověka a úvěr nesplácel.

Kohout v posledních týdnech na Šluknovsku organizoval několik demonstrací namířených proti Romům sestěhovaným do ubytoven ve Varnsdorfu nebo v Rumburku. Některé pokusy demonstrantů dostat se k romským ubytovnám skončily střety s policií.

Kohout je známý hlavně kvůli sérii mystifikací a podvodů. Začínal jako člen mladých sociálních demokratů, jménem tehdejšího poslance Jana Kavana (ČSSD) si pak v roce 2002 objednával lety do zahraničí. Na jeho podvody se přišlo, až když se pokoušel letět soukromým letadlem na Srí Lanku. Letadlo nedostalo povolení k přeletu nad Indií, přistálo na Kypru a poté, co byl falešný let odhalen, se vrátilo do Prahy. Za to byl v roce 2006 pravomocně odsouzen k podmíněnému trestu 28 měsíců se zkušební dobou na pět let.