Huml po zveřejnění svých informací o údajném uplácení reportáží vyzval občany s podobnými zkušenostmi, aby se mu přihlásili. Jestli se někdo ozval, nechtěl Huml zatím potvrdit.

„Nebudu vám to komentovat, mám s lidmi komunikaci, ale v této fázi ‚no comment‘ prosím pěkně,“ řekl Huml.

Poslanec se však bez obav připravuje na žalobu: „Teď opravdu čekám, jestli Radek John splní slovo a podá to k soudu, na což se těším.“

Čtěte také: Nejodpornější lidská ubohost, zuří John a žaluje Humla za pomluvu

Jakékoli otázky pak Huml odráží dalšími „no comment“. „Čekáme, jestli dojde na soud, jestli Radek John sebere odvahu, a pak uvidíte,“ dodal pouze.

Předseda VV John textovou zprávou vzkázal, že se na soud skutečně připravuje. „O výsledku budu samozřejmě informovat,“ dodal.

Podle Humla blíže neurčená rodina požádala v roce 1995 o pomoc reportéra Johna kvůli nesrovnalostem kolem restituce. John s kolegou si měl materiály pročíst a souhlasil, že příběh stojí za zveřejnění. Následně jim měl sdělit, že natáčení je vyjde na 50 tisíc korun. Otec rodiny prý ihned oba novináře vyhnal. John tvrdí, že si k soudu schovává důkazy, že se podobná záležitost nemohla odehrát. Sám Huml podle něj bral na policii úplatky a opustil ji, protože mu hrozil vyhazov.